ČESKÝ STŘELECKÝ SVAZ, z.s.

Byli jsme pod vodou, teď jsme na bahně

Zdroj: Kateřina Kůrková
Datum: 18.08.2002
e-mail: kurka@shooting.cz

Nejbližší střelecké závody na střelnici v Lobzích byli zrušeny. Stalo se tak díky povodním, které nás zastihly v pondělí 12. srpna. Všichni z celého srdce doufáme,že rčení „Všechno zlé je k něčemu dobré.“ nelže. Chtěla bych vám alespoň z části přiblížit některé okamžiky,jimiž jsme procházeli a na fotografiích ukázat, že voda byla opravdu velká a odvolání soutěží má svůj důvod.

Pondělí dopoledne bylo ještě zcela klidné. Řeka měla sice vyšší hladinu,než obvykle,ale důvod ke znepokojení nebyl.Počítalo se s tím, že se přes noc zalije jen parkoviště. Příroda nám ale ukázala svou obrovskou sílu. Do odpoledne stoupla hladina o dobrý metr. Neuvěřitelně rychle. To už se muselo volat všem možným lidem,aby přispěchali na pomoc. Začalo se zachraňovat, co se jen dalo. Já jsem dojela s celou naší rodinou kolem čtvrté odpolední, o dvě hodiny později už voda začala klepat na dveře naší dílny. O další dvě hodinky později už nebylo možné se dostat ven, ani vyhánět vodu z chodby nemělo smyslu. Valila a valila. U nás na SKP nás přenocovalo asi 12. Společně jsme přežili asi nekrušnější noc v životě. Areál Dukly byl pod vodou. Bohužel se těm, kteří tam zůstali, nepodařilo uchránit většinu vybavení. Ani sklady, ani vzduchovkovou střelnici kancařů. A mnohé jiné. Voda toho sebrala hodně. Poznali jsme, jak mocný je to živel, jak neuvěřitelnou sílu má.

Dnes je sobota 17.srpna. Voda se vrátila do koryta, které si rozšířila místy až o 20m metrů. Neuvěřitelné? Ano. I když jsem zažila tu hrůznou noc na vlastní kůži, při pohledu na řeku nemůžu pochopit, jak mohla stoupnout tak rychle a hlavně tak moc (!).

Čekají nás nekonečné úklidové práce. A to doslova. Je trošku ubíjející, když dřeme celý den, vyklidíme všechny pokoje a místnosti a pak se rozhlédneme a zjistíme,že to, co nás čeká, bude trvat ještě nejméně měsíc. Je to obrovské množství práce, každá ruka dobrá. Naštěstí jsou báječní lidé jak u nás, tak na Dukle, a tak to dnes vypadá o poznání lépe, než ve středu. Ale ta cesta,která je před námi, než to bude vypadat tak, jako před týdnem, je předlouhá.

A jak jsem již napsala – každá ruka dobrá!

Držte nám palce. S pozdravem a přáním klidných dní

Katka Kůrková

Spolupracujeme