ČESKÝ STŘELECKÝ SVAZ, z.s.

Tenk nejlepším střelcem světa

Zdroj: Karel Felt, foto Petr Kůrka
Datum: 10.02.2004

PRAHA (kft) – Český reprezentant v pistolových disciplínách Martin Tenk zvítězil v anketě Mezinárodní střelecké federace (ISSF) a Mezinárodní organizace novinářů (AIPS) o nejlepšího sportovního střelce světa. Martin Tenk loni vyhrál všechny tři závody SP v libovolné pistoli, v nichž startoval, nechyběl ani ve finále ME v kulových či vzduchových zbraních, startoval také v obou disciplínách ve finále SP. Mezi ženami je královnou ruská puškařka Ljubov Galkinová.

„To je skvělé, slyším to poprvé od vás,“ řekl překvapeně na dotaz Práva, co říká svému úspěchu, Martin Tenk. „Získat prvenství v české anketě je velmi cenné, ale zvítězit mezi střelci z celého světa a všech disciplín, to je veliký úspěch, kterého si moc cením. I když jsem loni nezískal ani jednu medaili na evropských šampionátech, vzhledem k dalším výsledkům jsem hodnotil sezónu kladně. Pro tu letošní olympijskou je toto ocenění velmi povzbudivé, i když také zavazující,“ dodal nejlepší světový střelec.

Výsledky ankety o nejlepší střelce světa – muži: 1. Martin Tenk (ČR-pistole) 43 b., 2. Ahmed Almaktoum (SAE-broky) 37, 3. Giovanni Pellielo (It.-broky) 30, 4.-5. Peter Sidi (Maď.-pušky) a Artěm Kadžibekov (Rus.-pušky) oba 27, ženy: 1. Ljubov Galkinová (Rus.-pušky) 70, Ning Wei (Čína-pistole) 47, 3. Maria Quintanalová (Šp.-pistole) 42, 4. Maria Grozděvová (Bul.-pistole) 35, 5. Sonja Pfeilschifterová (Něm.-pušky) 24.

Karel Felt, foto Petr Kůrka

Spolupracujeme