Další medaile Přívratského z EH

Český puškař Jiří Přívratský přidal na Evropských hrách k bronzu ze vzduchové pušky stříbro z třípolohové malorážky. V Polsku nestačil v souboji o zlato pouze na Zalána Peklera z Maďarska.

Do osmičlenného finále postoupil dvaadvacetiletý Přívratský jako světová jednička v této disciplíně ze šestého místa v kvalifikaci. Překvapily ho mimořádně vysoké nástřely už v boji o postup.

„Klobouk dolů před všemi střelci, co dneska ukázali, úroveň byla skutečně vysoko. Já osobně jsem se docela trápil vestoje, ale naštěstí jsem si nahnal dost bodů v řemenech, tedy vkleče a vleže. To mi zachránilo postup do finále,“ oddechl si Přívratský.

Zatímco ve vzduchovce neudržel ve vyřazovací fázi vedení, tentokrát si pozici účastníka rozstřelu o zlato pohlídal, a dokonce do něj postoupil jako lídr.

„Je paradox, jak se to ve finále otočilo, tam se mi ty řemeny absolutně nedařily. Naštěstí jsem se tak nějak držel s ostatními a pak se mi to podařilo bodově dotáhnout vestoje,“ konstatoval český reprezentant.

V souboji o zlato s Peklerem Přívratský v úvodu dvakrát vedl, pak šel ale do náskoku soupeř. Český reprezentant si za stavu 6:10 vzal oddechový čas, ale ani tento taktický krok nepomohl, o rok starší Maďar nakonec zvítězil 16:10 a získal na Evropských hrách už třetí zlato, po vzduchovkářských triumfech s týmem a v mixu, a navrch vystřílel pro svoji zemi účastnické místo na olympijských hrách v Paříži 2024.

„Trošku mě mrzí, že se nepodařilo urvat zlato. Ale medaili mám, takže jsem naprosto spokojený. O tom se mi asi ani nesnilo, takže si myslím nemám na co stěžovat,“ zhodnotil své vystoupení Jiří Přívratský.
Další medaile Přívratského z EH
Autor: Blažíček Roman, Fotografie: OLYMP CSMV - Pavel Lebeda (sport-pics.cz), Čas poslední změny 13.03.24 21:03

Lidé