Jiří Přívratský bronzový na finále Světového poháru

Jiří Přívratský zakončil rok třetím místem ve vzduchové pušce na finále Světového poháru v katarském Dauhá.

Již v první soutěži 22. 11. na finále Světového poháru, kam se kvalifikuje dvanáct nejlepších střelců světa a tři medailisti z Mistrovství světa, má Česko medaili. Fantastický Jiří Přívratský, olympionik z Tokia, ukončuje ve vzduchové pušce na deset metrů letošní medailové zisky bronzem. V této disciplíně tím navazuje na bronz ze čtvrtého kola Světového poháru v Limě, Peru. 

Po vcelku vyrovnaném základním závodě (položky 105.8, 104.6, 105.0, 104.7, 104.3, 105.2) se výsledkem 629.6 kvalifikoval ze sedmého místa do finále. V hvězdném obsazení hodném finále Světového poháru však zkušený sportovec neztratil nervy a již po první sérii byl spolu s Němcem Maximillianem Ulbrichem na děleném třetím místě. Ránu 9.7 ve druhé sérii si vynahradil vysokými desítkami a po celou dobu finále se držel kolem bronzové pozice. 

Při předposlední sérii začal nízkou střelou 9.5, Číňan Haoran Yang však svou poslední ránu také nevycentroval a dal jen 9.8. Díky rozdílu dvou desetin se tedy Přívratský udržel ve finále. Ač byla jeho poslední položka pěkných 20.6, na druhé místo mu stále scházela jedna desetina a odešel z finále s bronzovou medailí. Vyhlašovací ceremoniál proběhl zcela netypicky o den později spolu s brokovými a pistolovými disciplínami.

Ve vzduchové pušce soutěžil také stříbrný medailista z letošního Mistrovství světa v Baku, František Smetana. Tomu se bohužel tento závod nezdařil dle jeho očekávání, avšak dosáhl výsledku 624.8 a skončil čtrnáctý. „Oba jsou to báječní střelci, mají skvělé a osobité přístupy ke střelbě a jsou originální. Mají velký dar soustředění, umí se připravovat a hledat správné cesty. Jsou talentovaní a mají potenciál k růstu,“ hodnotí státní trenér puškových disciplín Přívratského a Smetanu. „Mám radost, že mohu být s takovými sportovci při závodech této kvality a náročnosti.“

Výsledky základní části, finále

Jiří Přívratský bronzový na finále Světového poháru
Autor: Rampula Matěj, Fotografie: Luboš Opelka, Čas poslední změny 13.03.24 21:06

Lidé