Kostelecký má stříbro ze SP v Rabatu

Na druhém kole Světového poháru 2024, které se konalo v marockém Rabatu, si David Kostelecký vystřílel stříbrnou medaili v trapu mužů. Po dnešním perfektním nástřelu 50 terčů se olympijský vítěz z Pekingu 2008 do finále kvalifikoval z prvního místa, s celkovým nástřelem 121.

Ve finálovém závodě udělal pouze pět chyb a po celou dobu neklesnul pod třetí místo. Bronzovou medaili si odnesl Australan James Willett, jenž měl sice v době vypadnutí stejný počet zásahů jako Kostelecký, ale kvůli horšímu výsledku v základním závodě musel finále opustit dříve. V závěrečné desetiranné položce Kostelecký ani jednou nechybil, ovšem stejně bezchybně střílel i De Filippis. S rozdílem pouhého jednoho zásahu si tedy český reprezentant odnesl stříbro.

„Do finále jsem šel s plánem, že budu riskovat a střílet co nejrychleji vzhledem k podmínkám. V mém věku nikdy nevím, jestli finále není už moje poslední, tak jsem se snažil si ho užít a co nejvíce bojovat,“ prozrazuje osmačtyřicetiletý Kostelecký. „Oproti Káhiře se mi střílelo dobře, umístění je povzbuzení do dalších závodů.“

Spolu s trapem mužů dnes probíhala i soutěž trapu žen. Zina Hrdličková se s nástřelem 113 terčů umístila devátá, Tereza Závišková byla s výsledkem 109 21.


Ostatní muži: Vaněk 9. (119), Palacký 15. (118), Borkovec 62. (112), Štěpán 78. (107)
Kompletní výsledky základu, finále, žen

Edit: přidáno vyjádření Kosteleckého
Kostelecký má stříbro ze SP v Rabatu

Fotogalerie

Autor: Rampula Matěj, Fotografie: Petr Hrdlička, Čas poslední změny 01.06.24 13:50

Lidé