Pavel Vaněk na SP v Káhiře jen těsně nepostoupil do finále

První závod SP konaného v egyptské Káhiře začal v pátek soutěžemi v TRAPU mužů i žen.  V mužích jsme měli plné zastoupení, tj. tři muži do soutěže ( Kostelecký, Lipták a Vaněk) a dva muži stříleli jen pro body do žebříčku, RPO (Štěpán a Palacký). Soutěží se zúčastnilo 104 mužů  a 48 žen. 

„Pro naši skupinu mužů je SP v Káhiře zároveň nominační spolu s dalším kolem SP v Maroku, které následuje za týden. Tyto dva SP jsou klíčové pro olympijskou kvalifikaci v Kataru koncem dubna, kde bude možné získat dvě postupová místa na OH,“ zdůrazňuje důležitost soutěže reprezentační trenér pro TRAP Petr Hrdlička. 

Káhira přivítala sportovní střelce chladným počasím, foukal velice studený vítr, který mohl i u velmi dobrých střelců zapříčinit nízké nástřely. Nejlepším Čechem v dvoudenní kvalifikaci soutěží v TRAPU byl nakonec Pavel Vaněk. Do poslední kvalifikační položky vstupoval na průběžném prvním místě. V poslední položce chyboval a s nástřelem stejným jako další dva závodníci bojoval v dodatečném rozstřelu o finále. Bohužel, jedna chyba ho odsunula na konečné sedmé místo. 

„Závod probíhal nad moje očekávání. Při poslední položce jsem udělal začátečnickou dvojchybu a pak už jsem nedokázal chytit správné tempo a závodní pohodu. A po dalších dvou chybách se dá říci, že bylo po závodě. Po poslední položce mi bylo nanic, což každý asi chápe,“ vyjadřuje zklamání Vaněk.

„Na rozstřel jsem se dal do kupy, ale na sedmém terči jsem udělal chybu a Fin byl nekompromisní a tím postoupil do finále. Jako první závod sezóny to hodnotím velice kladně, protože zdejší podmínky nebyly úplně lehké, jak silný vítr, tak viditelnost nebyla ideální. Takže za mě na rozjezd docela spokojenost, příště snad bude více štěstí a dopadne to lépe. Velké díky patří Davidu Kosteleckému, se kterým mám možnost trénovat.“ 

Umístění našich zbylých závodníků: Jan Palacký 10., Jiří Lipták 23., David Kostelecký 23., Vladimír Štěpán 87.

Kompletní výsledky
Pavel Vaněk na SP v Káhiře jen těsně nepostoupil do finále

Fotogalerie

Autor: Blažíček Roman, Fotografie: Petr Hrdlička, Čas poslední změny 14.03.24 17:53

Lidé