Přejeme Vám hodně štěstí, zdraví a sportovních úspěchů!

Na konci roku je vhodné nejen pohlížet do budoucnosti, ale i reflektovat na uplynulý rok. Pro český střelecký svaz byl rok 2023 osvětlen 34 medailovými úspěchy napříč disciplínami. Navzdory výzvám, které se v průběhu roku objevily, bylo toto období pro svaz v oblasti sportu příznivé. Nejenže se podařilo získat mnoho medailí, ale vynikající výkony byly dosahovány i v jiných sférách.

Sportovní střelba byla zařazena mezi prioritní sporty Národní Sportovní Agentury, což podtrhuje význam a prestiž tohoto sportu v České republice. Při pohledu dopředu k Olympijským Hrám v Paříži 2024 je již teď možné sčítat první místa pro naše střelce, čímž se zajišťuje, že česká sportovní střelba bude opět významně zastoupena. Sedm míst, kterými už teď disponujeme je velký úspěch. Protože projít nominačním sítem a zajistit pro svou zemi účastnické místo na tak významné akci jakou olympijské hry bezpochyby jsou je jeden z nejtěžších úkolů, který si může střelec, nebo střelkyně, vytyčit. 

V říjnu přišla další dobrá zpráva z Lausanne: všechny střelecké disciplíny budou zachovány i na Olympijských Hrách v Los Angeles za pět let. To poskytuje další impuls a zároveň zaručuje pokračující podporu pro rozvoj střeleckého sportu v České republice. Navíc existuje velký příslib, že para trap bude pro Los Angeles přidán i na Paralympijských Hrách, což představuje pozitivní krok směrem k rozšíření a začlenění střelby do různých sportovních kategorií.

Nový web a další změny v komunikaci českého střeleckého svazu se začínají probouzet k životu. Což je vzhledem k tomu jaký rok nás všechny čeká velmi důležité.

Rok 2024 totiž bude ve znamení výzev. Tou největší bude samozřejmě Paříž 2024 olympijská i paralympijská. Ale už v lednu se můžeme těšit na tradiční anketu Střelec roku a v egyptské Káhiře na konci ledna vypukne světový pohár. Ještě před slavnostním večerem a startem světového poháru se odehraje ve Slovinsku Grand Prix ve vzduchových zbraních. V Ruše nás bude reprezentovat 13 sportovců. 

Vážení sportovci, členové českého střeleckého svazu a všichni ostatní.

Přichází nový rok s novými příležitostmi, výzvami a nadějemi. Přejeme vám všem do nadcházejících dnů a měsíců hodně štěstí, zdraví a úspěchů v osobním životě i na střeleckých kolbištích. Ať vám každá rána sedí, ať každý trénink přináší zlepšení a ať každá soutěž je plná radosti ze sportu.
Přejeme Vám hodně štěstí, zdraví a sportovních úspěchů!
Autor: Blažíček Roman, Čas poslední změny 31.12.23 8:04