Schejbalová zazářila v Granadě

Na Světovém poháru ve španělské Granadě se do finále prostřílela pistolářka Veronika Schejbalová. V základním závodě vzduchové pistole předvedla životní výkon a poprvé se v kategorii žen dostala do finálového závodu. Vyrovnané položky 95, 97, 94, 95, 97, 96 znamenaly výsledek 574, který jí zajistil poslední postupové místo.

Do finále vstoupila položkou 49,2 na třetí místo a na vyšších pozicích se držela po celou dobu. Klíčovým momentem byla v předposlední položce Schejbalové rána 10,7, kterou z finále vyřadila mistryni světa v libovolné pistoli, rakouskou Sylvii Steiner. Nižší devítky v poslední položce již bohužel nestačily na Indku Manu Bhaker a o 0,4 bodu si Schejbalová na Světovém poháru připsala čtvrté místo. Zvítězila Polka Klaudia Bres a stříbro získala Andrea Victoria Ibarra Miranda z Mexika.

„Individuální závod byl těžký a jsem ráda, že jsem ho zvládla odstřílet obstojně a dostat se do finále. Je to pro mě odměna za dřinu odvedenou v tréninku,“ komentuje svůj výkon Schejbalová. „Myslím, že mi tato zkušenost dodá více sebevědomí a jistoty do dalších závodů.“

Finálová účast dnes bohužel velmi těsně unikla mužským reprezentantům. Lepší Pavel Schejbal skončil s důstojným výsledkem 581 bodů 11. a Jindřich Dubový s o málo horším nástřelem 580 bodů 15. Na postup do finále přitom bylo potřeba 582.

Výsledky žen, mužů

Edit: přidáno vyjádření Schejbalové
Schejbalová zazářila v Granadě

Fotogalerie

Autor: Rampula Matěj, Fotografie: Luboš Opelka, Čas poslední změny 19.02.24 22:29

Lidé