Skeetař Daniel Korčák uspěl v závodě SP a veze domů bronzovou medaili

Další den světového poháru v brokových disciplínách v marockém Rabatu přinesl naší výpravě druhé medailové umístění. Daniel Korčák byl od začátku soutěže naším nejlepším reprezentantem. Po prvním dnu zaostával za prvním Petersenem z Dánska pouze o dva body, držel jedenácté místo a vytvořil si výbornou pozici do druhého dne soutěže. Dnes ani jednou nechyboval, trefil všech padesát terčů a v kvalifikaci obsadil výborné 4. místo.
Ostatním českým závodníkům se tolik nedařilo. Jakub Tomeček obsadil 22. místo (118), Tomáš Nýdrle byl 31. (116), Josef Stránský 34. (116) a Miloš Slavíček 42. (115).

Finále bylo pro mladého českého reprezentanta velmi dramatické. Na začátku finále byl napomenut žlutou kartou za vysokou pažbu, poté chybil celý dvojstřel. Podařilo se mu však zkoncentrovat na další průběh finále a střílel výborně. Při čtvrté sérii Korčák překročil limit 30 sekund na ostřílení stanovistě, dostal druhou žlutou kartu a Italové se domáhali srážky jednoho terče, což by Rossetiho posunulo na třetí místo. Rozhodčí si nevšimnul, že Korčák na terč volal dvakrát a pomocný rozhodčí nezastavil časomíru. Po bouřlivé diskuzi byla druhá žlutá zrušena a pokračovalo se dál. Toto narušení finále českého střelce rozhodilo a následně na každém stanovišti chybil, přesto si však odnesl bronzovou medaili.

„Je to pro mně skvělý úspěch mezi seniory. Soutěž byla velmi náročná, ale koncentrovaným výkonem se mi podařilo postoupit do finále. Tam to byla velká hra nervů, ve které jsem nakonec uspěl,“ hodnotil po závodě Korčák svůj výkon.

Daniel Korčák získal svoji první individuální medaili mezi seniory ve Světovém poháru. V juniorské kategorii je mistrem světa z Lonata z roku 2019.

Mezi ženami byla nejlepší Martina Kučerová, která obsadila celkové 10. místo. Zaostala pouhé dva terče za finálovou šestkou.

Výsledky ženy Skeet:
Martina Kučerová 10. místo (115), Anna Šindelářová 17. místo (112), Barbora Šumová 18. místo (112).

Fotogalerie

Autor: Blažíček Roman, Fotografie: Břetislav Doleček, Čas poslední změny 14.03.24 17:58