Na mistrovství Evropy uspěli čeští trapaři, mají stříbro!

Další úspěch do už tak bohaté kariéry přidali čeští střelci David Kostelecký a Jiří Lipták. Na mistrovství Evropy v chorvatském Osijeku totiž vystříleli společně s Janem Palackým v soutěži týmů stříbrnou medaili v disciplíně trap.

Česká sestava opanovala náročnou kvalifikaci navzdory tomu, že se musela poprat s 18 kvalitními soupeři. Jiří Lipták byl zcela bezchybný, Kostelecký s Palackým shodně trefili 73 z 75 terčů. To bez problémů stačilo na postup do bojů o nejcennější kov.

V nich se Češi postavili britskému triu Halles, Scott, Heading. Zpočátku se vedlo spíše soupeřům českého týmu, kteří vedli po prvních dvou sériích 3:1. Ve třetí rundě ale Češi srovnali a po čtvrté se dostali do vedení 5:3.

V páté sérii mohlo být rozhodnuto. Kdyby si David Kostelecký připsal zásah, slavili by čeští střelci zlato. Nakonec se ale šlo do dramatického rozstřelu, v němž byli nakonec šťastnější Britové, kteří vyhráli 6:5. Třetí místo obsadili Italové.

Kostelecký a Lipták tak v aktuální sezoně získali už druhou týmovou medaili. V srpnu totiž na mistrovství světa v Baku vystříleli společně s dalším reprezentantem Pavlem Vaňkem bronz.

Na mistrovství Evropy uspěli čeští trapaři, mají stříbro!
Autor: Dohnal Jan, Čas poslední změny 13.03.24 21:05

Lidé