Jindřich Dubový

Evidenční č.

34485 

Krajské sdružení
Klub
Rok narození

1993 

Platnost členství

28. ledna 2004 - součastnost

Disciplíny

Vzduchová pistole 60 ran  

Rok narození

1993 

Střílí od roku

2003 

Osobní trenér

Pavel Šafránek 

Vybavení

Steyr, Pardini, Hammerli 

Rozhodčí

1976 - kategorie C

PU/PI - III. třída

Trenér

1638 - kategorie C

PU/PI - III. třída

O mně

Pocházím z Bruntálu, kde jsem byl až do odmaturování na gymnáziu. Poté jsem studoval Slezskou univerzitu v Opavě, bakalář v oboru SES. Následně jsem se rozhodl pro kariéru ve sportovní střelbě a přišel do Plzně.
Jsem ženatý a mám doma krásnou ženu a dcerku, za kterými se vždy s láskou vracím. Střílet mě učil už od nepaměti děda, se kterým jsem vždy střílel na zahradě, na cokoliv co připomínalo terč. Proto, když jsem v 10 letech našel SSK Astru Bruntál, nebylo dál co řešit a bylo jasné čemu se budu naplno věnovat. Vzorem mi byl odjakživa Martin Tenk a dodnes jím je a nic se na tom nebude nikdy měnit.
Střelbě jsem obětoval opravdu mnoho a i když člověk někdy pochybuje, tak bych nic nebral zpět. Zažil jsem spoustu skvělých a neopakovatelných zážitků, ale také spoustu smutku, ale nakonec i díky sportu jsem našel v Plzni svou ženu a získal nový domov a dceru. Střílení je pro mě opravdu vším, nejen živobytím a prací, ale je mým životem a doufám, že ještě mnoho dokážu, ať už ve stoje s pistolí v ruce nebo třeba někdy v pozadí pomůžu jiným plnit si jejich vlastní cíle.
Mým snem je samozřejmě reprezentovat ČR na Olympijských hrách a největším cílem je ohlédnout se za sebe a vědět, že vše co jsem dělal bylo ku prospěchu, k dobru. Hlavní je vždy věřit v dobrou budoucnost, neztrácet naději a když se nedaří, tak se nevzdávat a bojovat dál, být vytrvalý a trpělivý a hlavně zakousnutý do toho co dělám.

Zájmy

Kolo, rodina

Úspěchy

Za své největší úspěchy považuji dvě juniorské individuální bronzové medaile z HME v Praze 2009 a Brescii 2011 z disciplíny vzduchová pistole. 
Účast ve finále Světového poháru v Boloni 2016, kde jsem obsadil 5. místo v disciplíně libovolná pistole. 
Dále bronzová medaile z HME Györ 2016 z mixu vzduchové pistole. Radost mi udělalo i 10. místo na HME Talinn 2023.