Písek — broky

Kontakty

Jméno Funkce Kontakt
Petr Zvolánek vedoucí a trenér disciplíny skeet +420 603 898 097
p.zvolanek@seznam.cz
zatím neobsazeno trenér disciplíny trap

Sociální sítě:   

Facebook


RSCM Písek vzniklo v roce 2008 přestěhováním z Trutnova, kde fungovalo od roku 1997.

Je zaměřeno na olympijské brokové disciplíny Skeet a Trap. Vedoucím a trenérem je Petr Zvolánek, trenér s licencí A. Centrum svojí činností pokrývá území jak Jihočeského, tak i části Středočeského kraje a části kraje Vysočina. RSCM spolupracuje s několika dobrovolnými trenéry z uvedených regionů. Vzhledem k absenci samostatného trenéra pro Trap se více zaměřuje na práci s mládeží v disciplíně Skeet.

Domovskou střelnicí je střelnice Provazce Písek. Je to velmi dobře a moderně vybavená střelnice jak pro brokové, tak i pro kulové disciplíny olympijské i neolympijské. Disponuje dvěma samostatnými střelišti pro Skeet a dvěma pro Trap. Střeliště jsou kompletně osazena vrhačkami Mattarelli a elektronickými vypouštěcími systémy Elfipa. Kromě toho zde fungují i broková střeliště pro neolympijské brokové disciplíny jako jsou Compak Sporting, Sporting, Vysoká věž a.j. Kulová střeliště disponují dvěma pevnými střelišti na 100m, jedním pevným střelištěm na 50m, střelištěm Běžící kňour na 50m a běžící liška na 35m.

RSCM Písek dlouhodobě úzce spolupracuje s několika kluby ČSS. Dříve to byl SSK SLŠ Trutnov, ze kterého vzešlo několik vynikajících sportovců. Např. současní reprezentanti Tomáš Nýdrle a Miloš Slavíček jsou odchovanci RSCM Trutnov a SSK SLŠ Trutnov, dnes jsou profesionálními sportovci v ASO Dukla Hradec Králové. V současnosti RSCM spolupracuje především s klubem SSK Klub brokové střelby Písek a SSK Vlašim. Ze spolupráce RSCM Písek s SSK KBS Písek také vzešlo mnoho úspěšných reprezentantů ČR. Jsou to například Barbora Šumová, Jan Zámečník, Anna Šindelářová, Hana Adámková, Martin Včelička, Adam Veselý, dříve i František Kadlec, Richard Klika. Většina z nich dodnes reprezentuje ČSS pod záštitou CS MV Olymp Brno.

V současnosti se RSCM Písek snaží i nadále činit maximum pro to, aby i stále vyhledávalo a vychovávalo pro ČSS mladé talenty v disciplíně Skeet. Bohužel zájemců o brokovou střelbu ubývá, zájem dětí o sport je čím dál menší. Natož zájem o mimořádně nákladný sport, který se odehrává venku za jakéhokoliv počasí, v jakémkoliv ročním období.

V případě zájmu kohokoliv ve věku 10 – 15 let o brokovou střelbu je RSCM Písek a jeho trenéři připraveno v maximální míře pomoci vytvořit podmínky pro jeho trénink a výkonnostní růst.
Písek — broky
Autor: Rampula Matěj, Čas poslední změny 02.12.23 18:02