Pavel Vaněk postoupil na SP v BAKU do finále v TRAPu

Čeští reperezentanti v dosavadním průběhu SP v BAKU dosáhli na jedno finále a několik další vynikajících výsledků v silné konkurenci. Sportovní střelci ladí formu na OH v Paříži a tomu odpovídají i velmi kvalitní výsledky.

Začneme u naší první finálové účasti, kterou vybojoval Pavel Vaněk v soutěži TRAP. Ve dvoudenní kvalifikaci Vaněk zvítězil výkonem 122 terčů a suveréně postoupil do finále.  Tam se mu nepodařil vstup do soutěže, když hned první terč minul. I přes veškerou snahu se mu nepodařilo ztrátu dohnat a skončil na vynikajícím 6. místě.
Soutěže se zúčastnili i Jiří Lipták 38.místo (116 terčů) a David Kostelecký 36. místo (116 terčů).

Soutěže ve vzduchové pistoli byly pro naše závodníky rovněž velmi úspěšné.  Smíšená dvojice Veronika Schejbalová a Jindřich dubový obsadili 5. místo. Jen těsně nepostoupili do bojů o medaile, když rozhodla v neprospěch našeho MIXu jedna centrová desítka.
V individuálních soutěžích pistolářů se nejlépe vedlo Pavlu Schejbalovi. Obsadil konečné 10. místo vynikajícím nástřelem 582 bodů a do finále se nedostal díky nižšímu počtu centrových desítek.  Jindřich Dubový skončil na 18. místě s výkonem 580 bodů.  Veronika Schejbalová nástřelem 569 bodů obsadila 37. místo.

Puškaři zahájili soutěže olympijsou disciplínou ve vzduchové pušce na 60 ran smíšené dvojice (MIX). ČR měla dvě želízka v ohni. Lépe se dařilo dvojci Veronika Blažíčková a Jiří Přívratský, když obsadili vynikající 7. místo výkonem 629,7 bodů. Na účast v boji o medaile jim chybělo pouhých 0,6 bodu. Druhá dvojce ve složení Kateřina Štefánková a František Smetana obsadili 24. místo výkonem 626,5 bodu.
V soutěži jednotlivců ve vzduchové pušce na 60 ran se nejlépe dařilo Veronice Blažíčkové. Mezi stovkou zúčastněných žen obsadila 12. místo a i v tomto případě velmi těsně nepostoupila do finále, když ji chybělo pouhých 0,6 bodu.  Umístění dalších našich žen:  37. Barbora Dubská (628,0), 58. Kateřina Štefánková (625,6), 76. Aneta Brabcová (622,2).
V soutěži mužů obsadil Jiří Přívratský 23. místo (628,8), František Smetana 29.místo (628,4) a Petr Nymburský 44. místo (626,4).

Světový pohár v Baku bude pokračovat soutěžemi v rychlopalné pistoli a sportovní a libovolné malorážce. Držíme palce našim reperezentantům. Sledujte výsledky na našich webových stránkách, Instagramu i Facebooku ČSS.
Autor: Blažíček Roman, Čas poslední změny 06.05.24 15:51