Sportovní mládež se sjíždí do Českých Budějovic: Olympiáda dětí a mládeže začíná!

Tisíce mladých sportovců míří do Jihočeského kraje, aby se utkaly na olympiádě dětí a mládeže, největší multisportovní akci v České republice. České Budějovice, Hluboká nad Vltavou a Tábor přivítají účastníky slavnostním zahájením v neděli 23. června, kdy snowboardistka Eva Adamczyková na náplavce u Dlouhého mostu v Českých Budějovicích zapálí olympijský oheň pomocí pochodně navržené studentem uměleckého kovářství. Závodit se bude až do 27. června 2024.

Sportovní střelba bude jedním z atraktivních sportů na programu. Celkem ve 4 disciplínách (vzduchová pistole 40 ran dorostenky a dorostenci; vzduchová puška 40 ran dorostenky a dorostenci; vzduchová pistole mix; vzduchová puška mix) bude startovat za každý kraj jeden sportovec a jedna sportovkyně, celkem téměř 100 střelců.

Kromě střelby se sportovci utkají ve volejbale, basketbale, házené, florbale a dalších disciplínách. Doprovodný program bude zahrnovat i sportovní konference, vzdělávací akce pro trenéry, kulturní akce a koncerty.

Olympiáda dětí a mládeže je nejen sportovním svátkem, ale i příležitostí pro mladé sportovce zažít atmosféru velkých soutěží a získat inspiraci pro další sportovní kariéru. Přijďte podpořit nadějné sportovce, především naše střelce, a zažijte neopakovatelnou atmosféru! České Budějovice, Hluboká nad Vltavou a Tábor vás zvou na nezapomenutelný týden plný sportu a zábavy.

podrobný program olympiády dětí a mládeže naleznete zde, další zajímovasti poté na Instagramu Facebooku.
Sportovní mládež se sjíždí do Českých Budějovic: Olympiáda dětí a mládeže začíná!
Autor: Tonková Klára, Čas poslední změny 27.06.24 21:37