Sportovní střelci bojují o místa na OH v Paříži

Pro sportovní střelce v disciplíně vzduchová pistole na 60 ran byly soutěže mužů i žen poslední příležitostí, jak se kvalifikovat na OH v Pažíži. 

Individuálním soutěžím však předcházela olympijská disciplína ve smíšených dvojcích, kde není možné se přímo kvalifikovat. Na olympiádě tuto disciplínu budou střílec závodníci, kteří se kvalifikovali v individuálních soutěžích. Tradičně se našim střelcům v této disciplíně daří, a bylo tomu i tentokrát. Smíšená dvojice Jindřich Dubový a Veronika Schejbalová obsadili velmi pěkné 6. místo. Druhá startující dvojice v českém reprezentačním dresu Anička Miřejovská a Pavel Schejbal obsadili 27. místo.

V individuální soutěži mužů se Jindra Dubový dlouho držel ve finálové osmičce, což dávalo nadějí zabojovat o jedno ze dvou míst na olympiádu. Bohužel v posledních dvou položkách neudržel výborný výkon z první poloviny závodu a obsadil konečné 19. místo nástřelem 577 bodů. Druhý soutěžící Pavel Schejbal nástřelem 569 bodů obsadil 56. místo.
V soutěži žen se lépe dařilo šestnáctileté Aničce Miřejovské, která nástřelem 571 bodů obsadila 23. místo. Veronika Schejbalová skončila na 51. místě výkonem 563 bodů.

V neděli zahájili kvalifikační boje i naši puškaři soutěží ve smíšených dvojicích tzv. mixech. Soutěžní MIX Veronika Blažíčková a Jirka Přívratský drželi po první směně nadějné 3. místo výkonem 629,4 bodů.  Po druhé směně pozici zajišťující boj o medaili neudrželi a skončili na konečném 8. místě. Na souboj o medaile jim chybělo pohých 1,1 bodu.
Druhá česká dvojice ve složení Barbora Dubská a František Smetana obsadili 26. místo výkonem 624,9 bodů.

Dále budou puškaři pokračovat v individuálních soutěžích v disciplíně vzduchová puška 60 ran.
Sportovní střelci bojují o místa na OH v Paříži
Autor: Blažíček Roman, Čas poslední změny 16.04.24 11:30