Zlato na SP v Baku získal Martin Podhráský

Po vítězství na olympijské kvalifikaci v Riu (konala se v dubnu) zvítězil Martin Podhráský suveréně i na světovém poháru v Baku. 79 dní před začátkem OH v Paříži je to fantastická forma.
Martin vyhrál jasně kvalifikaci nástřelem 591 bodů. S ohledem na svoje výkony v posledních týdnech šel do finále jako favorit. A tuto roli splnil do posledního puntíku. V průběhu finále se držel stále na předních pozicích. V poslední finálové položce dvakrát minul terč a musel jít do rozstřelu s čínským soupeřem Wang Xinjie. V rozstřelu zasáhl všemi 5 ranami a ukázal, kdo je pánem na palebné čáře. Čínský soupeř třikrát chyboval a Martin se mohl radovat z vítězství.
Výsledky dalších českých závodníků: Matěj Rampula 30. místo (572), Tomáš Těhan 39. místo (563).

V Baku pokračovaly i soutěže v malorážce mužů a žen. 
Jirka Přívratský obsadil v kvalifikaci 7. místo výkonem 591 bodů a zajistil si tím účast ve finále. Jen těsně za popstupovou osmičkou skončil na 9. místě František Smetana nástřelem 590 bodů. Petr Nymburský výkonem 583 bodů obsadil 41. místo. 
Finálová soutěž byla pro české barvy velmi napínavá. Ještě před poslední ranou byl Jirka Přívratský na krásném medailovém třetím místě. Bohužel ho předstihl Lukas Kryzs z Francie, který měl přesnější ránu a Jirka obsadil konečné 4. místo. 
Ženy ve vyrovnaném závodě na finálovou účast nedosáhly. Nejlepší Češkou byla Veronika Blažíčková, která obsadila 26. místo výkonem 589 bodů. Na finálovou účast ji chyběly dva body.
Výsledky dalších žen: Kateřina Štefánková 36. (587), Barbora Dubská 45. (585) a Aneta Brabcová 46. (585).
Zlato na SP v Baku získal Martin Podhráský
Autor: Blažíček Roman, Fotografie: ISSF, Čas poslední změny 10.05.24 20:17

Lidé