Češi zářili na Mistrovství Evropy v Lonatu: Trapové disciplíny přinesly šest medailí!

Mistrovství Evropy v Lonatu se nese ve znamení českých úspěchů. Naši střelci v trapu se postavili tvrdé konkurenci a počasí, které ze začátku závodu nespolupracovalo, přesto dokázali sklízet jednu medaili za druhou. Na úvod závodu byli do síně slávy Concaverde uvedeni olympijští vítězové Petr Hrdlička, Jiří Lipták a David Kostelecký, což dodalo týmu další motivaci.

Zlatý úspěch slavila juniorka Martina Matějková, která se stala mistryní Evropy. „Střílela s nástřelem 108, což stačilo do finále z 5. místa. Je lepší postupovat ze zadních pozic, nemůžeš nic ztratit, můžeš akorát získat,“ komentoval její výkon státní trenér trapu Petr Hrdlička. Bronz družstva juniorů Petra Dorničáka, Ondřeje Šťastného a Jaromíra Hanáka z individuálních výsledků a stříbro Martiny Matějkové a Ondřeje Šťastného byli další skvělé úspěchy a slibem do budoucnosti trapu v ČR.

Týmové soutěže přinesly další zlata. Juniorky Zina Hrdličková, Tereza Závišková a Martina Matějková vybojovaly zlato v triu, stejně jako junioři Petr Dorničák, Ondřej Šťastný a Jaromír Hanák. Mužské trio ve složení Jan Palacký, Jiří Lipták a Pavel Vaněk si v semifinále poradilo s Turky a v dramatickém finále přemohlo Angličany. „V semifinále s Turky to bylo náročné, ale naši to zvládli. V rozstřelu s Angličany začali oni chybovat, naši to udrželi,“ řekl Hrdlička.

Výkon Jiřího Liptáka v individuální soutěži mužů byl také velmi kvalitní, ale na finále to těsně nestačilo. „David [Kostelecký] nic nepodcenil a dělá vše proto, aby se trefil dobře. Scházelo trošku sportovního štěstí,“ hodnotil Hrdlička výkon Kosteleckého. Dodal, že Davidovi scházely pouze dva terče do finále a že výkony Davida a Jirky ukazují vysokou úroveň české reprezentace. Pro Jirku bylo ME především ostrým tréninkem na olympiádu, na kterou doufá, že pojede.

Výkony českých střelců v Lonatu potvrzují, že naši reprezentanti jsou na evropské scéně stále na špičce. Držíme palce v dalších disciplínách a doufáme, že na úspěchy v trapu navážou i ve skeetu.

Více fotografií z ME najdete na našich sociálních sítích Instagram a Facebook.
Češi zářili na Mistrovství Evropy v Lonatu: Trapové disciplíny přinesly šest medailí!
Autor: Tonková Klára, Čas poslední změny 23.05.24 17:22

Lidé