Dubská, Fouňová a Zrůstová si z Maďarska odváží týmový bronz!

O první medaili se na Mistrovství Evropy v maďarském Györu postaralo trio juniorek Barbora Dubská, Marie Fouňová a Adéla Zrůstová. V disciplíně vzduchová puška trio porazily v souboji o bronz Rakušanky ve složení Alberts, Baumgartner a Hillinger a odváží si cenný kov!

Trio je nová disciplína, která se poprvé střílela právě na tomto Mistrovství. Je to, jak název napovídá, soutěž trojic stejného pohlaví. Skládá se ze čtyř části: z kvalifikace postupuje osm týmů, ze čtvrtfinále čtyři. V semifinále se rozhodne, kdo půjde do souboje o zlato a kdo o bronz; poslední částí jsou právě klání o medaile. V prvních třech fázích střílí každý účastník 20 ran za 20 minut, v boji o medaile se sčítá výsledek celého týmu a lepší trojice dostává dva body, v případě remízy obdrží každé družstvo bod jeden. Finále končí, jakmile někdo dosáhne šestnácti bodů.

České reprezentantky postoupily z kvalifikace na sedmém místě s nástřelem 622,2 bodu. Ve čtvrtfinále si výrazně polepšily na 625,6 a ze čtvrtého místa šly do semifinále. Tam jim již docházely síly, ale alespoň Rakušanky výsledkem 620,4 porazily. V souboji o bronz se českým střelkyním dařilo a se skóre 16:10 nad Rakouskem vyhrály.

Pro Zrůstovou je toto třetí medaile z vrcholných akcí; první bylo stříbro z mixů třípolohové malorážné pušky na Mistrovství Evropy ve Vratislavi 2022, druhou stříbro opět z mixů malorážné pušky vleže na Mistrovství světa v Káhiře v tomtéž roce. Nejlepším umístěním Dubské je sedmé místo ve vzduchové pušce ze Světového poháru juniorů v Suhlu 2023. Pro Fouňovou byla tato akce prvním výjezdem na vrcholný závod.

Výsledek kvalifikace, čtvrtfinále, semifinále, souboje o bronz

Záznam z finále
Dubská, Fouňová a Zrůstová si z Maďarska odváží týmový bronz!

Fotogalerie

Autor: Rampula Matěj, Fotografie: Lucie Veverková, Luboš Opelka, Čas poslední změny 27.06.24 21:38

Lidé