Smetana si na mistrovství světa vystřílel bronz ve vzduchové pušce

Český střelec František Smetana vybojoval na světovém šampionátu v Baku bronzovou medaili ve střelbě ze vzduchové pušky. Lepší než Smetana byli pouze vítězný Švéd Victor Lindgren a Číňan Jang Chao-žan, který bral stříbro.

Pětadvacetiletý Smetana postoupil z kvalifikace ze šestého místa. Ve finále si pak vedl skvěle, když se záhy propracoval až na třetí pozici.  Teprve osmnáctou střelou netrefil desítku, dalším zásahem zapsal dokonce jen 9,4 bodu. Stejně jako český střelec ale chyboval i jeho kazašský pronásledovatel Islam Satpajev.

Toho ale nechal Smetana nakonec za sebou na čtvrté pozici o osm desetin bodu, když si další desítkou pojistil třetí příčku, a tedy bronzovou medaili. V další eliminaci už český reprezentant nestačil na Victora Lindgrena ani Číňana Janga Chao-žana, kteří si to rozdali o kov nejcennější.

I bronzová medaile je ale pro Františka Smetanu životním úspěchem, protože v rámci Světového poháru ve střelbě ze vzduchové pušky dosáhl dosud nejvýš na šesté místo, které zaznamenal v Káhiře.  

Navíc tímto úspěšným vystoupením zajistil Smetana pro Českou republiku účastnické místo v této disciplíně na olympijských hrách v Paříži, které se uskuteční už příští rok.
Smetana si na mistrovství světa vystřílel bronz ve vzduchové pušce
Autor: Blažíček Roman, Čas poslední změny 13.03.24 21:03

Lidé