Světový pohár v Baku: Čeští střelci připraveni bojovat o medaile

Vítr světového poháru střeleckých disciplín zavane tentokrát nad Baku, Ázerbájdžán od 1. do 12. května. Česká výprava složená z 19 vybraných střelců připravených hájit barvy naší země bude soutěžit v disciplách vzduchová puška, libovolná malorážka, vzduchová a sportovní pistole či skeet a trap.

Mezi klíčové momenty patří i soutěž ve smíšených týmech, kde naše dvojice (vždy muž a žena) spojí síly pro dosažení co nejlepších výsledků. Věříme, že naši střelci budou v Baku zářit na střelnici a přivezou domů nejen cenné body do světového žebříčku, ale také medaile, které ještě více posílí jejich pozici v olympijském hodnocení.

Olympijské hry jsou na dosah a každý výkon v této fázi představuje důležitý krok směrem k účasti na té nejprestižnější sportovní události. Držme našim střelcům palce a buďme s nimi každou ranou, každým výstřelem na jejich cestě k úspěchu!

V jednotlivých disciplínách startují:
vzduchová puška 60 ran (Petr Nymburský, Jiří Přívratský, František Smetana; Veronika Blažíčková, Barbora Dubská, Aneta Brabcová, Kateřina Štefánková; mixed team = Veronika Blažíčková a Jiří Přívratský + druhý mix určený reprezentačním trenérem)
libovolná/sportovní malorážka 3x20 ran (Petr Nymburský, Jiří Přívratský, František Smetana; Veronika Blažíčková, Barbora Dubská, Aneta Brabcová, Kateřina Štefánková)
vzduchová pistole 60 ran (Jindřich Dubový; Veronika Schejbalová)
sportovní pistole 30+30 ran (Veronika Schejbalová)
rychlopalná pistole 2x30 ran (Martin Podhráský, Matěj Rampula, Tomáš Těhan)
trap (Jiří Lipták, David Kostelecký, Pavel Vaněk)
skeet (Jakub Tomeček, Miloš Slavíček, Bohumil Vobr; Barbora Šumová)

Světový pohár v Baku: Čeští střelci připraveni bojovat o medaile
Autor: Tonková Klára, Čas poslední změny 02.05.24 14:01