Medaile českých pistolářů z H&N Cupu v Mnichově

Česká reprezentace ve vzduchových zbraních se zúčastnila tradičního lednového závodu H&N Cup na olympijské střelnici v Mnichově. Tento závod byl důležitou přípravou pro blížící se ME v Maďarsku. 

Ve vzduchové pušce na 60 ran se nejvíce dařilo Davidu Hrčkulákovi, který ve druhém, čtvrtečním, závodu postoupil do finále, kde obsadil 8. místo. 

Pistolářům se dařilo lépe
První soutěžní den postoupili do finále hned dva naši pistoláři a to Pavel Schejbal ze třetího místa a Jindřich Dubový ze šestého místa. Ve finále se dařilo více Pavlovi Schejbalovi. Na konečném druhém místě zaostal za prvním Damirem Mikecem o 1,2 bodu. Jindra Dubový se musel nakonec spokojit se čtvrtým místem. 

Schejbal si před závodem moc nevěřil: „Do závodů jsem vstupoval trochu s nejistotou. Nakonec vše dopadlo nad má očekávání a závody jsem si užil. HN Cup beru jako plnohodnotnou přípravu na ME co se konkurence týče. Medaile z tohoto závodu jsou sladkou odměnou za tvrdou práci, kterou každý z nás odvádí.“

Druhý soutěžní den si naši reprezentanti účast ve finále zopakovali, když Dubový postoupil z pátého místa a Schejbal ze sedmého místa. Dubovému ve finále k bronzové medaili chybělo pouhých 0,4 bodu a skončil opět čtvrtý. Schejbal obsadil šesté místo.

„Všechny tři závody jsem vydřel naplno a zároveň jsem si je perfektně užil. Dvě 4. místa trochu zamrzí, ale i na bramboru může být střelec pyšný a závěr v podobě stříbrné medaile v mixech byl supr důkazem dobré práce, kterou se snažíme všichni odvádět. Jsem rád, že opět umíme ukázat, že Češi patří ve vzduchové pistoli do evropské špičky,“ hodnotí Dubový účast našich reprezentantů v soutěži.

Úspěšné tažení pistolářů završily obě naše MIXové dvojce ve složení  Veronika Schejbalová a Jindřich Dubový, Pavel Schejbal a Anna Miřejovská. Schejbalová s Dubovým postoupili do bojů o zlato kde prohráli souboj se srbskou dvojicí Arunovic Zorana a Mikec Damir a obsadili konečné druhé místo. Schejbal s Miřejovskou svůj souboj o třetí místo s Polskem vyhráli a odvážejí si bronzové medaile.

„V individuálních závodech se mi nedařilo tak, jak bych si přála, ale v mixech jsem si spravila chuť,“ říká o svách závodech Schejbalová. „Kvalifikace nám vyšla krásně, do finále jsme šli z druhého místa s novým mixovým osobákem (osobní rekord, pozn. red.). Druhé místo nám po finále zůstalo a máme z medaile radost. Je to pro nás odměnou za to, jak jsme dřeli.“

Miřejovská hned po soutěži mixů závodila i v individuální juniorské kategorii. S nástřelem 575 postoupila z prvního místa do finále, kde skončila 6.
Druhý závod byl už pro Miřejovskou výrazně úspěšnější. Postoupila opět do finále soutěže juniorek a obsadila konečné druhé místo a sříbrnou medaili. 

Kompletní výsledky
Medaile českých pistolářů z H&N Cupu v Mnichově

Fotogalerie

Autor: Blažíček Roman, Fotografie: Pavel Šafránek, Čas poslední změny 17.04.24 9:40

Lidé