Schejbalová a Dubový stříbrní v soutěži mixů v Ruši

Pistoláři Schejbalová a Dubový postoupili z prvního místa do finále, zlato však neobhájili.

Na Grand Prix ISSF v Ruši Jindřich Dubový a Veronika Schejbalová v soutěži mixů ve vzduchové pistoli postoupili nástřelem 580 bodů z prvního místa do souboje o zlato s týmem Arménie. Dubový si spravil chuť po včerejším závodu jednotlivců. Položky 96, 99, 97 (292) mu zajistily nejvyšší nástřel ze všech v základním závodě. Nezaostávala ani Schejbalová, která střelila nadprůměrných 288 (položky 95, 95, 98).

Finálový závod byl po celou dobu neuvěřitelně vyrovnaný, žádný z týmů neměl větší náskok než dva body. Do poslední série vstupovaly dvojice se skóre 15:15, rána 10.0 Dubového bohužel nestačila na dorovnání 8.9 Schejbalové a na Arménce tak ztráceli ještě 0.6 bodu. Český tým si ze závodu mixů odnáší stříbrnou medaili.

„Myslím, že jsme si s Verčou ten výsledek dnes opravdu zasloužili. Ve finále jsme dřeli, aby ta zlatá nebyla zadarmo, bohužel jsem ale na konci tročku ztratil na jistotě a Arméni toho využili,“ komentuje stříbro Jindřich Dubový. „Včerejšek mě trochu zamrzel, protože jsem střílel z mého pohledu možná i lépe než dnes, jenom tam chybělo trochu štěstí,“ dodává s odkazem na včerejší závod jednotlivců, kde mu chyběl jeden bod na postup do finále.

Výsledky základu, finále

Edit: přidáno vyjádření Dubového
Schejbalová a Dubový stříbrní v soutěži mixů v Ruši
Autor: Rampula Matěj, Fotografie: Lucie Veverková — ČSS, Čas poslední změny 17.04.24 9:39

Lidé